بستنی چیست؟ + انواع مختلف بستنی و قدمت دسر های یخی

بازگشت به مقالات
بستنی چیست؟

بستنی چیست؟ شاید این سوال برای خیلی از شما پیش آمده باشد که این خوراکی خوشمزه چیست و چگونه تهیه می شود. انواع و اقسام آن کدام است؟ برای دانستن پاسخ این سوال ها با ما همراه باشید.

بستنی چیست؟

بستنی چیست؟

بستنی چیست؟ بستنی نوعی دسر منجمد و مزه‌دار است که باید شامل حداقل ۱۰٪ چربی شیر باشد. مقدار این چربی می‌تواند از ۱۰ تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولاً Ice Cream حاوی ۱۴٪ چربی شیر هستند، همچنین Ice Cream می‌تواند شامل دیگر انواع لبنیات مثل خامه باشد که به همراه مواد شیرین‌کننده و طعم‌دهنده تهیه می‌شود. اولین کارخانه صنعتی بستنی‌سازی جهان در سال ۱۸۵۱در مریلند، کار خود را آغاز نمود.

این می تواند سخت باشد که رژیم غذایی خود را در مقابل Ice Cream ها نگه دارید. برخی از بستنی ها حاوی بیش از ۳۰۰ کالری در هر نصف فنجان می باشد. خبر خوب این است که در حال حاضر بستنی های زیادی وجود دارد که طعم و مزه خوبی دارند و برای شما نیمی از کالری یا کمتر فراهم می کند. قبل از خرید، کالری های Ice Cream ها را مقایسه کنید و برچسب های ارزش غذایی را اسکن کنید تا هوشمندانه ترین انتخاب را پیدا کنید.

Ice Cream خوشمزه است، اما یک کالری با کالری بالا و چربی بالا است. اکثر متخصصان تغذیه کالری این خوراکی را به عنوان “کالری خالی” توصیف می کنند. غذاهای کالری خالی غذا هایی هستند که انرژی را در ابتدا به شکل شکر اضافه شده و چربی های غیر جامد مانند چربی اشباع شده یا چربی ترانس ارائه می دهند. کارشناسان رژیم غذایی توصیه می کنند که مصرف غذاهای کالری خالی را محدود کنید.

این به این معنی است که شما نمیتوانید بستنی بخورید؟ البته که نه. اما شما باید در میزان استفاده از آن احتیاط کنید.

از این خوراکی کم کالری و مفید می توان به بستنی های ظفر اشاره کرد که یکی از تولید کننده گان بزرگ بستنی زمستونی در جهان می باشد.

انواع بستنی و تاریخچه

بستنی چیست و انواع آن کدام است؟ بستنی دارای تنوع‌های گوناگونی است. مانند بستنی‌های سنتی، Ice Cream ایتالیایی یا میوه‌ای، میلک شیک‌ها، بستنی‌های یخی و بستنی زمستونی و… .

قدمت دسرهای یخی در چین به ۴ هزار سال قبل می‌رسد. یک نوع از این دسرها با قرار دادن سنگ نمک و برف در جداره‌های ظروف حاوی شربت تهیه می‌شد (نمک باعث می‌شود دمای یخ‌زدن آب به زیر صفر برسد) و نوع دیگری با قرار دادن شیر، برنج کاملاً پخته به همراه ادویه در داخل برف تهیه می‌شد. بستنی یخی هم با آب‌میوه، عسل و ادویه درست می‌شد. این دسرهای یخی از مسیرهای تجاری وارد ایران هم شدند. همچنین حدود ۴ هزار سال پیش در ایران دسر یخی فالوده با استفاده از یخ، گلاب، آرد برنج رشته‌ای و زعفران و طعم‌دهنده‌های دیگر ساخته می‌شد.

 

بیشتر بخوانید:

بستنی زمستانی ظفر تولید کننده خوشمزه ترین و با کیفیت ترین بستنی زمستانی

بستنی زمستونی ظفر یکی از بهترین بستنی های ایرانی

 

یکی از بهترین مقالات ما:

طرز تهیه بستنی زمستونی ساده در خانه

social position advance

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به مقالات