تولید اولین بستنی جهان

بازگشت به مقالات
تاریخچه بستنی

تاریخچه بستنی و تولید اولین بستنی مبحثی است که در این مقاله برای شما عزیزان شرح داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید. بستنی یک خوراکی منجمد شیرین است که معمولا به عنوان یک میان وعده یا دسر خورده می شود.

معمولا از محصولات لبنی مانند شیر و کرم ساخته می شود و اغلب همراه با میوه ها یا سایر مواد تشکیل دهنده و طعم دهنده ها تولید می گردد. معمولا با شکر یا جایگزین های شکر شیرین می شود. به طور معمول، طعم دهنده ها و رنگ ها علاوه بر تثبیت کننده ها اضافه می شوند. بستنی مخلوطی جامد است که در دماهای بسیار پایین (زیر ۲ درجه سانتیگراد یا ۳۵ درجه فارنهایت) جامد می گردد.

معانی بستنی در کشورهای مختلف

بستنی چیست؟ معنی عبارت «بستنی» از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است. اصطلاحاتی مانند “کرم منجمد”، “ماست یخ زده”، “سربیت”، “ژلاتو” و .. برای تشخیص انواع و سبک های مختلف بستنی استفاده می شود. در برخی از کشورها مانند ایالات متحده، عبارت «بستنی» تنها به نوع خاصی از بستنی اعمال می شود و اکثر دولت ها استفاده تجاری از اصطلاحات مختلف را با توجه به مقدار نسبی مواد اصلی، بخصوص میزان کرم، تنظیم می کنند.

تاریخچه بستنی

محصولاتی که معیارهای مجاز برای استفاده از نام بستنی را ندارند، به جای آن از “دسر لبنی منجمد”استفاده می کنند. در سایر کشورها مانند ایتالیا و آرژانتین، یک کلمه برای همه انواع استفاده می شود. آنالوگ های ساخته شده از گزینه های لبنی مانند شیر بز یا گوسفند یا جایگزین های شیر (به عنوان مثال شیر سویا یا توفو) برای افرادی که آلرژی به پروتئین لبنی یا گیاه دارویی دارند، استفاده می شود.

بستنی ممکن است در غذاها نیز استفاده شود. بستنی ممکن است با سایر دسرها مانند سیب سرو شود. بستنی برای آماده کردن سایر دسرها، از جمله شیرینی پزی، کیک بستنی و حتی آلاسکا مورد استفاده می باشد. در ادامه در رابطه با تاریخچه بستنی بیشتر بدانید.

تاریخچه بستنی

تاریخچه بستنی

افسانه ها انواع داستان های شگفت انگیز درباره مارکو پولو را به دست آوردند که تاریخچه بستنی را از چین و کاترین مدیچی به فرانسه و پادشاه چارلز وارد نموده است. اما متأسفانه هیچ شواهد تاریخی برای حمایت از هر یک از این افسانه ها وجود ندارد. شاید حقیقت این است که مارکو پولو هیچ گونه بستنی را به اروپا معرفی نکرده و هنوز هم بدتر، احتمالا هرگز به چین هم نمی رفت. به نظر می رسد بسیاری از این اسطوره ها توسط ویکتوریا معرفی شده اند.

اولین شواهدی از هر چیزی که در حال نزدیک شدن به تولید بستنی بود، در چین در دوره تانگ بود. شیر بوفالو، گاو و بز ها گرم می شد و مجاز به تخمیر شدن بود. سپس این ماست ضخیم شده با طعم دهنده ها و آجیل مخلوط می شد. پادشاه تانگ شانگ ۲،۲۷۱ پرسنل داشت که شامل ۹۴ مرد بود.

در بریتانیا

در این کشور بستنی در مهمانی ای برای جشن جورج در قلعه ویندزور در سال ۱۶۷۱ تولید شد و این گونه تاریخچه بستنی در این کشور رقم خورد. ظرف بستنی یک ظرف نادر و عجیب و غریب بود که از توت فرنگی سفید و یک صفحه کرم سرد تشکیل شده بود. تمام مهمانان دیگر مجبور بودند تماشا کنند و آنچه در صدر سلطنت می خوردند را ببینند.

این علاقه و تقاضا برای بستنی بود که سبب شد افراد ثروتمند این دسرهای یخی را در خانه خود ساختند. یخ که در زمستان از دریاچه ها، حوضچه ها و رودخانه ها گرفته می شد، در محل هایی نگهداری می شد، تا تابستان آن را برای استفاده در نوشیدنی های خنک، شیرین و کرم های یخی استفاده کنند. یخ در آن زمان هیچ وقت در غذا مورد استفاده قرار نمی گرفت، فقط به غذا و نوشیدنی های خنک اضافه می شد.

بستنی ساز یخ کرم ون Morris Cowley در سال ۱۹۲۸تولید شد، به همین دلیل اولین دستور العمل به زبان انگلیسی تا سال ۱۷۱۸ ظاهر نشد.

تکنیک ساخت بستنی کاسترد با استفاده از زرده تخم مرغ در فرانسه در اواسط قرن هجدهم آغاز شد و این منشا تاریخچه بستنی بر پایه کاسترد بود. آمریکایی ها باید تا ۱۸۰۰ صبر می کردند کنند تا اولین بستنی خود را به دست آورند.

معرفی دستگاه بستنی

در قرن نوزدهم، تولید بستنی با معرفی دستگاه بستنی ساز در سال ۱۸۴۳ در انگلستان و آمریکا ساده شد. این شامل یک سطل چوبی بود که با یخ و نمک پر شده بود و دسته ای داشت که چرخانده می شد. بخش مرکزی فلزی حاوی بستنی، مخلوط نمک و یخ بود. این کوبیدن تولید بستنی سبب تولید یک بافت نرم و صاف می شد.

عامل اصلی تولید بستنی یخ بود. از کجا آمده بود؟ در اوایل قرن نوزدهم واردات یخ از نروژ، کانادا و آمریکا شروع شد، این سبب شد که بستنی به راحتی برای عموم مردم در انگلستان به بازار عرضه شود. یخ به لندن و دیگر بنادر اصلی منتقل شد و در کانال های نگهداری قرار گرفت. در خانه ها یخ ذخیره می شد و آن را به سازندگان بستنی می فروختند. این صنعت یخ، که عمدتا توسط ایتالیایی ها اجرا می شد، هجوم کارگران از جنوب ایتالیا و منطقه تیکینو سوئیس به انگلیس را آغاز کرد.

در لندن آنها در سخت ترین شرایط منطقه و در اطراف منطقه Holborn زندگی می کردند. در دهه ۱۸۵۰، چاله های بزرگ یخ در نزدیکی پادشاه کراس توسط کارلو گاتتی ساخته شده بود، جایی که او یخ را به انگلستان از نروژ حمل می کرد، هنوز هم وجود دارد و اخیرا برای عموم در موزه کانال لندن باز شده است.

بیشتر بخوانید:بستنی زمستانی ،

فواید بستنی زمستانی برای سلامتی/ خوردن بستنی در حد اعتدال

تبرید مکانیکی

تاریخچه بستنی

ظهور تبرید مکانیکی با استفاده از برق و گاز، در پایان قرن، چیزی است که صنعت بستنی را امروزه ساخته است. دیگر مقادیر زیاد یخ لازم نبود و اکنون امکان حمل و نگهداری بستنی وجود داشت. پیش از این، بستنی باید در عرض چند ساعت ساخته شده بود که نیاز به مقدار زیاد IC داشت.

 

 

یکی از بهترین مقالات ما:

طرز تهیه بستنی زمستونی ساده در خانه

social position advance

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

بازگشت به مقالات