بهداشت در تولید بستنی زمستونی
ژوئن 1, 2019
Show all

لیست انواع بستنی بر اساس کشور

لیست بستنی بر اساس کشور

لیست انواع بستنی بر اساس کشور

آرژانتین

پرچم آرژانتین

یک مخروط بستنی در سالتا، آرژانتین

لیست انواع بستنی بر اساس کشور در حالی که بستنی صنعتی در آرژانتین وجود دارد و می توان آن را در سوپرمارکت ها، رستوران‌ها یا کیوسک‌ها پیدا کرد و در برخی خیابان‌ها و سواحل بستنی فروشی انجام می شود، سنتی ترین هلادوی (بستنی) آرژانتینی شباهت زیادی به ژلاتو ایتالیایی دارد، نه بستنی به سبک آمریکا  و این یکی از محبوب ترین دسرها در این کشور شده است.

از جمله مشهورترین تولیدکنندگان می توان به “فردو”، “پرسیکو”، “چونگو”، “کرمولاتی” و “مونچی” اشاره کرد که همگی در بوینس آیرس واقع شده اند. هر شهر (heladerías )بستنی فروشی‌ها خاص خود را دارد که انواع مختلفی از بستنی های خامه ای و مبتنی بر آب را ارائه می دهد، از جمله طعم های استاندارد و محلی. صدها طعم وجود دارد اما سنتی ترین و محبوب‌ترین بستنی آرژانتین dulce de leche است که در خارج از کشوربه ویژه در ایالات متحده محبوب شده است.

در آرژانتین دو نوع هلادریا وجود دارد: انواع ارزانتر که بستنی با مواد مصنوعی (مانند هلارته ، پیرولو، سی تو و بزرگترین نوع آن، گریدو) می فروشند و انواع دیگری که هلادو آرتزانال می فروشند ساخته شده با مواد طبیعی و معمولاً توسط یک آرم با یک مخروط بستنی و حروف HA مشخص می شود. در آرژانتین هیچ قانونی درباره میزان شیر بستنی نمی تواند داشته باشد. در حقیقت تمام بستنی فروشی ها هم بستنی با پایه کرم و هم آب تهیه می کنند (به ترتیب helado a la crema و helado al agua در عوض ، تمایزها با توجه به کیفیت مواد تشکیل می شود.

یک مخروط یا فنجان استاندارد آرژانتینی حاوی دو طعم مختلف بستنی است. علاوه بر این، بیشتر heladerías انواع دسر‌های بستنی مانند Bombón Suizo  بونبن سوئیس: (بستنی چنلی پوشیده شده با شکلات پر از گل میناکاری و پاشیده شده با آجیل ، Bombón Escocés Bonbon اسکاتلندی: همان Bonbon سوئیس، فقط با بستنی شکلاتی و روکش شکلات سفید)، کاساتا (بستنی توت فرنگی، وانیل و شکلات و آلماندرادو بستنی بادامی که با پرالین بادام پاشیده شده است).

استرالیا و نیوزیلند

New zealand flag combined with australian flag

لیست انواع بستنی بر اساس کشور سرانه، استرالیایی‌ها و نیوزیلندی‌ها با داشتن 18 لیتر و 20 لیتر در سال در میان مصرف کنندگان عمده بستنی در جهان قرار دارند، پشت سر ایالات متحده که مردم هر سال 23 لیتر می خورند. مارک‌های تجاری شامل Tip Top، Streets، Peters، Sara Lee، New Zealand Natural، Cadbury، Baskin-Robbins و Bulla Dairy Foods. عطر و طعم بستنی محبوب در نیوزیلند، استرالیا و ژاپن که از نیوزیلند نشات گرفته است ، پوکی هوکی است.

چین ، هنگ کنگ ، ماکائو و تایوان

علاوه بر عطر و طعم محبوب مانند وانیل، شکلات، قهوه، انبه و توت فرنگی، بسیاری از تولید کنندگان بستنی چینی طعم های سنتی دیگری مانند کنجد سیاه، لوبیا قرمز را نیز معرفی کردند.

در سالهای اخیر ، خانه‌ها دسرهای هنگ کنگ ، ماکائو و تایوان در طول جشنواره اواسط پاییز (جشنواره ماه) کیک ماه بستنی را نیز سرو می کنند.

بستنی سرخ شده در غرفه‌های غذاهای خیابانی در پکن سرو می شود.

کوبا

در کوبا بستنی در زنجیره بستنی‌های دولتی Coppelia فروخته می شود. کوپلیا در سال 1966 توسط فیدل کاسترو تاسیس شد ، هدف او این بود که عشق خود را به محصولات لبنی به توده‌های کوبا معرفی کند و ثابت کند که یک شرکت کمونیستی می تواند بستنی و انتخاب طعم بهتر از مارک‌های آمریکایی را ارائه دهد. سالن Coppelia در پایتخت هاوانا ، ، یک نماد معماری و یک مکان مهم در شهر است. در سال 2012 ، روزنامه کوبایی تراباجادورس  عرضه کمبود خدمات  ناچیز بستنی آب شده را در مکان اصلی نشان داد. در ادامه‌ی مقاله‌ی لیست انواع بستنی بر اساس کشور، کشور فنلاند را مورد بررسی قرار میدهیم.

فنلاند

پرچم فنلاند

اولین تولیدکننده بستنی در فنلاند خانواده مجوس ایتالیایی بود که در سال 1922 هتل‌های هلسینگین و سوئومن اسکیمو اوی را افتتاح کرد. به زودی تولید کنندگان دیگری با او به رقابت پرداختند مانند Pietarsaaren jäätelötehdas (1928–2002)

اولین بستنی ، بستنی فنلاند در سال 1936 در Lasipalatsi افتتاح شد و در همان زمان تولید کننده دیگری ، Maanviljelijäin Maitokeskus تولید خود را آغاز کرد.

امروز دو بزرگترین تولیدکننده بستنی اینگمن و نستله (که Valiojäätelö را خریداری کرده اند) فنلاند همچنین با 13.7 لیتر برای هر نفر در سال 2003 با مصرف 13.7 لیتر در بین مصرف کنندگان بستنی پیشرو است.

فرانسه

پرچم فرانسه

در سال 1651 ، Francesco dei Coltelli ایتالیایی یک کافه بستنی در پاریس افتتاح کرد و این محصول چنان محبوب شد که طی 50 سال آینده 250 کافه دیگر در پاریس افتتاح شد.

برخی از افراد در شب سال نو یا روز سال نو کیک های قلبی یا قلمه‌ای ساخته شده از بستنی می خورند.

آلمان

پرچم آلمان

اسپاگتیسی ، یک غذای بستنی آلمانی است که شبیه بشقاب اسپاگتی می شود.

یکی از اولین بستنی فروشی‌های ایتالیایی ( (Eisdiele در مونیخ در سال 1879 تاسیس شد و توسط خانواده Sarcletti اداره می شد. این تجارت خانوادگی سنتی از آن زمان به بعد نسل به نسل منتقل شد. از دهه 1920 ، زمانی که بسیاری از ایتالیایی ها مهاجرت کردند و کار خود را راه اندازی کردند ، بستنی فروشی‌های سنتی بسیار محبوب شدند. یک غذای محبوب بستنی آلمانی Spaghettieis است که توسط داریو فونتانلا در دهه 1960 ایجاد شده و به شکل یک بشقاب اسپاگتی درآمده است.

حدود 80٪ بستنی فروخته شده در آلمان بصورت صنعتی تولید می شود و تولید کننده اصلی آن Unilever است. حدود 17٪ به صورت تجاری و 3٪ باقیمانده برای بخش خدمات نرم تولید می شود. در سال 2013 ، آلمان با درآمد 2.7 میلیارد دلار بیشترین بازار بستنی را در اروپا داشت.

غنا

پرچم غنا

در سال 1962 ، درمان بستنی غنائی توسط شرکت Fan Milk Limited ایجاد شد. بستنی توت فرنگی ، شکلات و وانیل دارد. FanMilk همچنین محصولات اضافی تولید می کند ، اگرچه نزدیک‌ترین بستنی به بستنی غربی است. کیسه های بستنی و سایر محصولات FanMilk را می توانید از دوچرخه های مجهز به جعبه لرز در مردان در هر شهر با اندازه متوسط و در شهرهایی که فروشگاه‌های مواد غذایی زیادی دارند ، خریداری کنید. FanMilk همچنین می تواند در وان ها برای صرف غذا در خانه خریداری شود. در سال 2006 ، FanMilk به عنوان بهترین بستنی در جهان انتخاب شد.

یونان

پرچم یونان

یک فروشگاه بستنی در لفکادا

بستنی به شکل مدرن یا پاگوتو (به یونانی: παγωτό ) در اوایل قرن بیستم و در طی توسعه در یونان معرفی شد. زودتر از آن ، از زمان های بسیار قدیم از غذاهای یخی در این کشور لذت می بردند.

در طول قرن 5 قبل از میلاد، یونانیان باستان برف مخلوط با عسل و میوه را در بازارهای آتن می خوردند. پدر پزشکی نوین،

بقراط  بیماران یونان باستان خود را به خوردن یخ تشویق می کرد

“زیرا این باعث زنده شدن آب حیات و افزایش رفاه می شود. در قرن چهارم پیش از میلاد معروف بود که یکی از درمان های مورد علاقه اسکندر یخ برفی مخلوط با عسل و شهد عالی بود.

در روز مدرن بستنی یونانی به شدت تحت تأثیر بستنی ترکی Dondurma قرار گرفته است ، بنابراین این نام قبلا Dudurmas نامیده می شد، اما به دلیل روابط یونانی-ترکی، بیشتر غذاهای مربوط به ترکی اصطلاحات یونانی‌تر است.

دستورالعمل های بستنی یونانی طعم دهنده های منحصر به فردی مانند  Pagoto Kaimaki )یونانی: Παγωτό Καϊμάκι ) است که از رزین ماستیک ساخته شده است و به آن بافتی تقریباً جویدنی می دهد و Salepi که به عنوان ماده ای ضخیم کننده برای افزایش مقاومت در برابر ذوب شدن مورد استفاده قرار می گیرد،

هر دو باعث طعم بی نظیر بستنی می شوند.

طعم بستنی Pagoto Elaeolado me sykoبه یونانی: Ελαιόλαδο με σύκο، ساخته شده از روغن زیتون و انجیر ؛ کاکائو Pagoto Kataifi  به یونانی( Παγωτό Καταΐφι) κακάο) ،

ساخته شده از شیرینی خمیر فیلوی خرد شده که شبیه ماکارونی موی فرشته است ، شبیه ورمیشل اما بسیار نازک تر Pagoto Mavrodaphne  به یونانی (Μαυροδάφνη Παγωτό) تهیه شده از یک شراب دسر یونانی است.

شیرینی های قاشق میوه ای یونانی معمولاً به عنوان شیرینی‌های بستنی الهام گرفته از یونان سرو می شوند.

بستنی یونانی

هند

پرچم هند

هند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بستنی در جهان است ، اما بیشتر بستنی آن در داخل کشور مصرف می شود. هند همچنین دارای یک محصول بستنی خانگی معروف به ” Kulfi” یا “Matka Kulfi” است که در شهرهای کوچک و روستاها مشهور است. مارک های اصلی عبارتند از AMUL ، Havmor ، Kwality ، Vadilal ، Mother Dairy وغیره، در چند وقت اخیر بسیاری از شرکت های تولید بستنی داخلی فروشگاه های اختصاصی خود را در متروها گشوده‌اند و چندین شرکت بین المللی بستنی‌سازی نیز فعالیت خود را در هند آغاز کرده اند.

بستنی در هند

اندونزی

در اندونزی یک نوع بستنی سنتی وجود دارد به نام “Es Puter” یا “بستنی همزن”. این ماده از برخی مواد تشکیل شده است: شیر نارگیل ، برگ های پاندانوس و شکر ، با طعم دهنده: آووکادو ، جک فروت ، دورین ، شکر خرما ، شکلات ، لوبیای قرمز ، ماش یا سایر طعم دهنده های مختلف.

بستنی در اندونزی

ایران

پرچم ایران

مقاله اصلی: باستانی سوناتی

فلیده (به فارسی: فالوده) یا پالیده (به فارسی: پالوده) یک سوربت ایرانی است که از رشته‌های نازک ورمیشلی(رشته فرنگی) منجمد با نشاسته ذرت ، گلاب ، آب لیمو و غالباً پسته آسیاب شده تهیه می شود. این یک شیرینی سنتی در ایران و افغانستان است. در دوره مغول به شبه قاره هند آورده شد. فالوده شیراز معروف است.

فالوده یکی از اولیه‌ترین انواع دسرهای منجمد است که از 400 سال قبل از میلاد مسیح وجود داشته است. یخ را از کوههای بلند پایین آورده و در ساختمان‌های بلند یخچالی بنام یاخچال نگهداری می کردند که توسط کامیون‌های بادی خنک نگه داشته می شد.

نوشیدنی ای به نام فالوده نیز وجود دارد که با استفاده از مواد دیگر درست می شود.

فالوده شیرازی ایران

ایتالیا

پرچم ایتالیا

مقاله اصلی: ژلاتو

یک غرفه ژلاتو در Ponte Vecchio ، فلورانس

بستنی ایتالیایی  همانطور که شناخته شده است ژلاتو، یک شیرینی سنتی و محبوب در ایتالیا است.

بیشتر تولیدات هنوز توسط دستفروشی‌ها و طعم های خاص هر فروشگاه در ژلاتریاهای produzione propria انجام می شود. ژلاتو از شیر کامل ، شکر ، گاهی تخم مرغ و طعم دهنده‌های طبیعی تهیه می شود. ژلاتو به طور معمول حاوی 7-8٪ چربی است. پیش از محبوبیت این مخروط برای تهیه بستنی ، در کشورهای انگلیسی زبان ، فروشندگان خیابانی ایتالیایی بستنی را در یک ظرف شیشه ای کوچک که به آن “لیس پنی” گفته می شود یا در کاغذ موم بسته بندی شده و به عنوان هاکی پوکی معروف است (احتمالاً فساد “ecco un poco” ایتالیایی – “اینجا کمی است”). برخی از مشهورترین سازندگان ماشین آلات ژلاتو پیشه وری شرکت های ایتالیایی Carpigiani ، Crm-Telme ، Corema-Telme ، Technogel ، Cattabriga و کارخانه های صنعتی با ظرفیت بالا ساخته شده توسط Catta 27 و Cogil و Teknoice هستند.

لیست انواع بستنی بر اساس کشور

ژاپن

لیست انواع بستنی بر اساس کشور در کشور ژاپن

پرچم ژاپن

بستنی یک شیرینی محبوب در ژاپن است، تقریباً از هر پنج بزرگسال دو نفر حداقل یک بار در هفته غذا می خورند. از 1999 تا 2006 محبوب ترین طعم دهنده ها در ژاپن وانیل، شکلات، ماتچا (چای سبز پودر شده) بوده است و توت فرنگی از دیگر طعم های معروف شیر ، کارامل و آزوکی (لوبیای قرمز) است. آزوکی به ویژه مورد علاقه افراد 50 ساله و بالاتر است.

بستنی در ژاپن

لائوس (پایتخت ویتنام )

پرچم لائوس

یک نوع معمول ، بستنی وانیلی لائوتی است که از پاندان ساخته شده است (“وانیل لائوتی”).

نروژ

پرچم نروژ

مشخص است که Giovanni Zazzera ایتالیایی از سال 1910 “iscrem” را در استاوانگر ساخت و فروخت. او قبل از آن 5 سال در اسلو زندگی می کرد و بنابراین می توانست از اوایل سال 1905 در نروژ بستنی بفروشد.

پاکستان

پرچم پاکستان

معروف ترین مارک های بستنی پاکستان شامل OMORÉ است که محصولات آن به اروپا و آمریکا صادر می شود ، Igloo و شرکت انگلیسی Wall’s Beside در کنار این مارک های بستنی بزرگ دیگر از پاکستان شامل Eat More Ice Cream و Yummy هستند. این شرکت ها بیشتر سود خود را از داخل کشور می گیرند. بستنی پیشاوری پاکستانی در آسیای جنوبی و خاورمیانه بسیار مشهور است. محبوب ترین طعم دهنده ها در پاکستان عبارتند از: پیستا ، قلفی (به نام “قلفه” ، و به زبان پنجابی با “” K-  وانیل و شکلات.)

بستنی در پاکستان

فیلیپین

پرچم فلیپین

خانمی که از یک فروشنده خیابانی در فیلیپین شکر توت‌فرنگی خریداری می کند.

مقاله اصلی: شکر

شکر یک نسخه فیلیپینی برای بستنی معمولی است که معمولاً از گاری هایی که در خیابان های فیلیپین پرسه می زنند  می رود.

این را نباید با سورب شناخته شده اشتباه گرفت. این بستنی معمولاً “بستنی کثیف” نیز خوانده می شود زیرا در خیابان‌ها فروخته می شود و آن را در معرض آلودگی قرار می دهد و کارخانه محل تولید آن معمولاً ناشناخته است

اگرچه همانطور که از نامش پیداست واقعاً “کثیف” نیست.

این غذا را معمولاً با ویفر کوچک یا مخروط های شکر و اخیراً این نوع بستنی را با نان سرو می کنند.

به یک عطر و طعم محبوب بستنی در فیلیپین بستنی ube گفته می شود که از ube (یام بنفش) درست می شود.

بستنی در فلیپین

اسپانیا

پرچم اسپانیا

بستنی، به سبک ژلاتوی ایتالیایی، در بسیاری از کافه ها یا فروشگاه‌های بستنی خاص در سراسر اسپانیا یافت می شود. معمولاً طعم دهنده ها سلیقه های محلی مانند ناتا ، کرما کاتالانا ، یا تیرامیسو را منعکس می کنند. همچنین تولیدکنندگان صنعتی مانند Frigo متعلق به Unilever) ،  Camy (بعداً در Nestlé ادغام شد ، Avidesa ، Menorquina وجود دارد ، بسیاری از آنها عضو گروه‌های فراملی هستند. تولیدکنندگان صنعتی همچنین از ساندویچ بستنی و پولو ، بستنی روی چوب ، مانند مگنوم ، گاهی اوقات با اشکال غریب مانند Frigopié به شکل پا استفاده می کنند.

برخلاف شمال اروپا ، بستنی بیشتر در تابستان مصرف می شود. از این روبرخی از بستنی فروشی‌ها در زمستان به کافه های شکلات گرم تبدیل می شوند.

تا وقتشه بهتون بگم که در بستنی زمستونی یکسری بهداشت باید رعایت بشه پیشنهاد میکنم مقاله بهداشت در بستنی زمستانی رو از دست ندید

سوریه

پرچم سوریه

مقاله اصلی: Booza

بوزا در فروشگاه بستنی بکداش در الحمیدیه سوق در شهر قدیمی دمشق فروخته می شود

بوزا (به عربی الآيس كريم واللبن: “بستنی شیری” ، كه “بستنی عربی” نیز نامیده می شود) یك بستنی مبتنی بر بنه است. این ماده در مناطق گرمتر کشورهای عربی  جایی که معمولاً یافت می‌شود الاستیک ، چسبنده و مقاوم در برابر ذوب شدن است.

بستنی معمولاً به‌طور سنتی با ماده‌ای به نام سهلاب یا سالپ تهیه می‌شود که توانایی مقاومت در برابر ذوب شدن را برای آن فراهم می کند. Salep همچنین یک ماده اصلی در نسخه ترکی این سبک بستنی است.

بستنی در سوریه

ترکیه

پرچم ترکیه

مقاله اصلی: Dondurma

مردی که از یک فروشنده خیابانی در ترکیه dondurma خریداری می کند

دندورما (به ترکی: Maraş dondurması ، به معنی “بستنی شهر مارش” ، که به آن Dövme dondurma ، به معنی “بستنی کوبیده شده” نیز گفته می شود) یک بستنی چسبی است (بستنی‌های ترکی خاصیت چسبندگی و آب نشدن را دارن). شبیه بوزا دسر سوریه است.

دندورما به طور معمول شامل ترکیبات کرم ، خامه زده شده ، سالپ ، ماستیک و شکر است. اعتقاد بر این است که این منشا از شهر و منطقه ماراش است و از این رو به عنوان بستنی ماراش نیز شناخته می شود.

بستنی در ترکیه


انگلستان

پرچم انگلستان

در انگلستان  14 میلیون بزرگسال بستنی را به عنوان خوراکی خریداری می‌کنند ، در بازار 1.3 میلیارد پوند (طبق گزارشی که در سپتامبر 2009 تولید شد) اگر محصولی حاوی 5 درصد چربی و کمتر از 2.5 درصد پروتئین شیر باشد  ممکن است به عنوان “بستنی” فروخته شود، اما ممکن است حاوی چربی ها و روغن های گیاهی غیرشیری باشد. معمولاً روغن هسته خرما هیدروژنه ، قانونی که مجاز تر است از بسیاری از کشورهای دیگرکه فقط بستنی واقعی با چربی شیر تهیه می‌شود.

(البته نه لزوماً خامه‌ای) را می‌توان به عنوان بستنی لبنی توصیف کرد و بسیاری از شرکت ها اطمینان حاصل می کنند که لبنیات به طور برجسته در بسته بندی و تبلیغات آنها نشان داده شده است.

ایالات متحده

پرچم آمریکا

خانمی در داکوتای جنوبی که یک مخلوط تجاری Dairy Queen Blizzard را در دست دارد

در ایالات متحده  از بستنی که فقط با خامه ، شکر و یک طعم دهنده (معمولاً میوه) درست می شود گاهی اوقات به عنوان بستنی “به سبک فیلادلفیا” یاد می شود. بستنی‌هایی که با تخم مرغ تهیه می‌شوند معمولاً به صورت کاسترد منجمد (یک نوع شیرنی یا فرنی)، گاهی بستنی «فرانسوی» یا بستنی سنتی نامیده می شوند.

طبق استانداردهای برچسب گذاری فدرال آمریکا، بستنی حاوی حداقل 10٪ چربی شیر (حدود 7 گرم چربی در هر وعده 1/1 فنجان (120 میلی لیتر) ، 20٪ مواد جامد شیر از نظر وزن است  تا وزن آنها کمتر از 4.5 پوند در هر گالن (به منظور محدود کردن جایگزینی مواد با هوا) ، و حاوی کمتر از 1.4 درصد مواد جامد زرده تخم مرغ است.

 مقررات دولت فدرال مربوط به فرآیند تهیه بستنی، مواد مجاز و استانداردها را می توان در قسمت 135 عنوان 21 قانون آیین نامه های فدرال یافت شد.

آمریکایی ها هر سال حدود 23 لیتر بستنی مصرف می‌کنند – بیشترین میزان بستنی در جهان. این ماده غذایی به عنوان یک ماده غذایی کاملاً ریشه در روان آمریکایی دارد و از زمان تاسیس آن در سال 1776 در آمریکا در دسترس است.

سوابقی وجود دارد که توماس جفرسون آن را به عنوان یک غذای گران قیمت برای میهمانان در خانه‌اش در مونتیسلو سرو می کند. در سوپرمارکت‌های آمریکایی غیرممکن نیست که بستنی و محصولات مرتبط دیواره‌ای پر از فریزر را به خود اختصاص دهند. انواع مختلف بستنی دیوارها را با توت فرنگی ، شکلات ، وانیل و سایر طعم دهنده ها پر می کند.

اگرچه شکلات، وانیل و توت فرنگی طعم دهنده‌های سنتی مورد علاقه بستنی هستند و زمانی محبوبیت تقریباً یکسانی داشتند،

وانیل محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، به احتمال زیاد به دلیل استفاده از آن به عنوان نوشیدنی

برای پای‌های میوه‌ای و استفاده از آن به عنوان ماده اصلی برای میلک شیک.

طبق انجمن بین المللی بستنی (1994) فروش بستنی در سوپرمارکت به شرح زیر تقسیم می شود: وانیل  28٪  طعم دهنده‌های میوه  15٪؛ طعم دهنده‌های آجیل  13.5٪ آب نبات طعم دهنده مخلوط شکلات  8٪ طعم کیک و کلوچه ، 7.5٪، ناپلی ، 7٪ و قهوه  موکا، 3٪. سایر طعم‌ها با هم ترکیب می شوند و 5.5٪ تولید می کنند. فروش در بستنی فروشی‌ها متغیرتر است ،

زیرا طعم‌های جدید می‌آیند و می روند ، اما حدود سه برابر بسیاری از مردم وانیل را در مقایسه با شکلات،

نایب قهرمان مورد علاقه خود می دانند.

بستنی در آمریکا

جهت مشاهده‌ی محصولات زمستانی ظفر در قسمت بستنی زمستانی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *